Jantar

jantar

Jantar to miejscowość letniskowa położona na Mierzei Wiślanej, nad Zatoką Gdańską, 40 km na wschód od Gdańska. Niegdyś osada rybacka przez którą przechodził Bursztynowy Szlak. Jak przystało na miejscowość, której nazwa pochodzi od bursztynu, co roku, każdego lata, w lipcu odbywają się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale i ze świata i każdy może wziąć w nich udział.

Latem spokojna miejscowość zamienia się w turystyczny kurort przyciągając wczasowiczów swoim niezaprzeczalnym urokiem. Klimat, szerokie, czyste plaże, piękne lasy to niezaprzeczalny atut tej miejscowości. Nad wodą każdy może spróbować swoich sił w poszukiwaniu wyrzuconych przez morze bursztynów, gdy ma się szczęście można trafić na okazałe kawałki. Jest tu bogata baza gastronomiczna i noclegowa. Przy drodze prowadzącej do portu znajduje się wiele barów i sklepików z pamiątkami. Jantar posiada strzeżone kąpielisko przez WOPR.

Przez miejscowość przebiega linia kolejki wąskotorowej, dzięki której bez problemu dostaniemy się do Mikoszewa, Stegny czy Sztutowa. 

Zapraszamy wszystkich chętnych szukających wspaniałej plaży oraz wielu atrakcji. Z pewnością będzie to niezapomniany pobyt który sprawi wiele przyjemności..

Więcej zdjęć...

Mapa Jantaru

Grafika: Marta Pyra, Realizacja CMS: brightsite.com.pl