Święto Rybaka Dzień Jantaru - 29 czrewca

Święto to obchodzone jest w naszej miejscowości od 1987 roku z chwila utworzenia parafii. Wcześniej  nasi rybacy w dniu 29.06 uczestniczyli we mszy świętej w dniu święta apostołów św. Piotra i Pawła. Zawsze po mszy rybacy przygotowywali Agapę dla mieszkańców i turystów

Od 2008 roku Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Jantar wspólnie z rybakami organizuje tą uroczystość jej charakter zmienia się i jest ono obecnie ogromnym przedsięwzięciem.

Uroczystość ta łączy tradycję z potrzebą organizowania imprez promujących naszą miejscowość . Organizacja tej uroczystości  jest możliwa dzięki środkom finansowym z Gminy Stegna, sponsorom, ogromnej pracy członków Stowarzyszenia i rybaków.

W latach 2008-2009  uroczystość ta obywała się na placu przed kościołem jednak  ogromna popularność tego Święta spowodowała przeniesienie go na teren boiska wiejskiego.

Jak zawsze obchody Święta Rybaka Dzień Jantaru odbywają się 29 czerwca, zaczynają się o  godzinie 17.00 od mszy świętej w kościele parafialnym w Jantarze . Po mszy tradycyjna Agapa, gdzie rybacy rozdają wszystkim przybyłym rybę –flądrę wędzoną.

Następnie w korowodzie z Neptunem i Prozerpiną  w rytmie harcerskiej orkiestry dętej z przenosimy się na miejsce uroczystości. Na boisku po  obu stronach sceny znajdują się stragany  Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Jantar. Wśród nich potrawy z ryb w tym potrawa regionalna łosoś bałtycki solony, wędzony łosoś i flądra , flądra w warzywach, ryby w zalewie octowej i oleju. Dodatkowo domowe wypieki, grill. Loteria fantowa i wiele innych stanowisk. Dla dzieci wiele atrakcji, m. in.  zjeżdżalnia , przejażdżki na koniu i  bryczką, pokazy koni oraz konkursy sportowe z nagrodami. 

W trakcie imprezy przedstawienie i występy na scenie, a później muzyka na żywo. Goście mogą milo spędzić wieczór i bawiąc się do białego rana. 

Grafika: Marta Pyra, Realizacja CMS: brightsite.com.pl